27 Ekim 2015 Salı

Aura Nedir ?

Tanımı ve İşlevi

Aura'yı vücudumuzu çevreleyen koruyucu alan şeklinde tabir etmek hiçte yanlış olmaz. Yüksek titreşimli enerji bu katmanlardan geçerek vücuda ulaşır. Doğal olmayan yaşam tarzı , yırtılmış ve güçsüz aura sürekli kişiyi zorlarken , güçlü aura kişiyi hastalıklara ve negatif oluşumlara karşı korur ve sağlıklı olmasını sağlar.

Var olan herşeyin bir aurası bulunur. Canlıların hareketli oluşundan daha canlı ve aktiftir. Nesneler ise daha ufak ve zayıf aura'ya sahiptir.

İnsan aurası bilindiği kadarıyla 7 katmandan oluşur. Sizler de araştırırsanız 4 katmanla ilgili tutarlı bilgiye ulaşabilirsiniz , diğerleri hakkında da bilgiler olmasına karşın henüz yeterince anlaşılamamıştır.

 En üst katmandan giren enerji her katmandan geçişinde bir işleme tabi olur ve bir alt katmana iner sonunda da vücuda ulaşır.

Her katmanın kendine özgü yapısı ve işlevi bulunur , bu enerji bedenler çakralar ve enerji yollarıyla birbirlerine bağlıdır.

Bilimsel olarak valığının kanıtı olabilmesi için çok sayıda araştırma yapılmıştır. Sürekli denemeler ile çıplak gözle görülebilir. Rus bilim adamlarının geliştirdiği Kirlian fotoğraf tekniği ile resmi çekilebilmektedir.

Aura Katmanları Hakkında Kısa Bilgi

1) Eterik Beden

Vücuda en yakın olanıdır , vücudun şeklindedir , yakın ilgisi kök çakra iledir , çakralar da bu katmanda bulunur , duygusal alandan gelen enerji bu katmana ulaşır buradan da vücuda.

2) Duygusal Beden

Zihinsel beden ile eterik beden arasındadır , şeffaf görünümlüdür , yakın ilgisi sakral çakra iledir , tüm renkleri barındırır , kişinin duygusal durumuna bağlı olarak rengi değişiklik gösterebilir , zihinsel bedenden gelen enerji duygusal beden de işlendikten sonra eterik bedene geçer.

3) Zihinsel Beden

Duygusal alanın hemen üzerinde yer alır , rengi genelde sarıdır . yakın ilgisi solar pleksus ( güneş sinir ağı ) çakra ile ilgilidir , düşünce formları bu alanda bulunur , hastalıkların temel sebepleri bu alandan kaynaklanır. Her zaman söylediğimiz gibi hastalık ruhsal yolla başlar ve bizim düşüncelerimizle direk  alakalıdır , varsa ; aklımızdaki sorunlarımızı sorun olmaktan çıkarttığımızda daha sağlıklı oluruz.

4) Ruhsal Beden 

Zihinsel bedenin hemen üzerinde yer alır , kalp çakrasıyla yakın ilişkidedir , bu alandan geçen yüksek titreşimler zihinsel alana ulaşır.

5) Astral Beden Yakın ilişkisi boğaz çakrası iledir.

6) Bu katmanın yakın ilgisi üçüncü göz çakrası iledir.

7) Bu katmanın yakın ilgisi taç çakra iledir.

Şimdilik bu kadar , konu daha geniş , yeni bilgilere ulaştıkça ilaveler yapacağım.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder