10 Ekim 2015 Cumartesi

Bioenerji Nedir ? Tabirleri Ve Tarifi

Bioenerji :

Kısaca evrensel yaşam gücü. Var olan herşey bioenerjiye sahiptir.

Tabirleri :

Bir çok topluluk kendi çalışmalarıyla vardıkları sonuçlarla kendi isimlerini vermiş ve kendilerince tabirlerini yapmışlardır.

Bioenerji : Terim ilk kez Avustralyalı hekim ve pisikanalist Wilhelm Reich (1897-1957) tarafından kullanılmıştır. O zamanda sadece vücuttaki yaşam enerjisi olarak ortaya atılmıştır.

Prana : Hindistanlı yogalar tarafından kullanılan isimdir. Prana enerji anlamına gelir ve bununla uğraşan yogiler ( yogi: yoga yapan kişi ) Pranayama olarakta adlandırarak kendilerince ilmini oluşturmuşlardır. Prana: enerji , Yama: egemenlik. Enerji egemenliği gibi bir anlamı vardır.


Ruah : İbranice tabiri.

Çi : ( Çhi ) Çincede kullanılan tabir. Pilav pişerken çıkan buharınada verilen addan esinlenilmiş. Mevcut olan her şey de bulunan hayat gücü veya spiritüel enerji şeklinde de ifade edilmiş.

Pneuma : Yunanca.

Ki : Japonların verdiği isim Reiki tabirindeki Rei : evrensel , Ki : yaşam enerjisi . Reiki : Evrensel yaşam enerjisi anlamında kullanılmış.

Nayetoneyah : Amerika kızılderililerinin verdiği isimdir.

Manitu : Amerika yerlilerinin verdiği diğer isim , gözle görülmeyen gizemli güç anlamında. Ulumanitu olarakta duyulmuş olabilir ; yüceruh anlamına gelir. Bir çeşit totem.
Totem : Bir inanıştan ortaya çıkan tapınma noktası seçilen yere konulan genelde agaçtan oyulma heykel.

Mana : Hawaililerce verilen isimdir.

Ka : Eski mısırda kullanılmış ismidir.

Baraka : Müslümanların verdiği isimdir.

Psikotronik Enerji : Çekoslovakya da verilen isim.

PSİ Enerji : Günümüz parapsikolojisinde verilen isimdir. Yunan alfabesinin 23. harfidir. Yaşamsal güç yada ruh anlamında da bazı filozoflarca tabir edilmiştir.

Kişisel Düşüncem :

Bioenerjiyi yediğimiz herşeyden ve soluduğumuz havadan alırız , canlılar arasında bioenerji ile sağlanan bir çeşit trafikte mevcuttur , aşklarda elektrik alma tabiride bir çeşit bioenerji transferidir. Kişinin bioenerjisi onun düşünceleri ve hislerine göre veri taşır. Telepati gibi alanlarda da yol aynıdır. Bioenerjiyi yiyerek , havayla yada transferle alırız ve bize göre şekillenir , transferle aldığımızda daha fazla veride içerir. Doğru solunum ve Reiki gibi tekniklerle temizleyebilir ve kendimizi tedavide edebiliriz.

İlgili Olabilecek Diğer Blog Yazıları

Reiki Nedir ?
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder